שיתופי פעולה עסקיים – איך עושים את זה נכון?

שיתופי פעולה עסקיים מעניקים לכם הזדמנויות חדשות ומגוונות לפיתוח והגדלות העסק שלך. למעשה, בעזרת שיתופי פעולה הדדיים ונכונים ניתן להגיע למקומות רחוקים ולהישגים גבוהים, כאלו שאתם אפילו לא חשבתם עליהם. אז מה היתרונות בשיתופי פעולה עסקיים ואיך עושים את זה נכון?

שיתופי פעולה עסקיים

שיתופי פעולה עסקיים ונכונים, יכולים "להרים" את העסק שלכם ולקדם אתכם ואת האחר, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינת התפתחות מקצועית. עם זאת, שיתוף פעולה יכול להוביל גם למקומות ההפוכים, ולכן כשמדובר בשיתופי פעולה עסקים, יש לדעת כיצד לעשות זאת נכון, כך שמטרתכם תושג ושכל הצדדים יהיו מרוצים. שביעות רצון עבור כל הצדדים שלוקחים חלק בדבר, חשובה מאוד להצלחה של כולם וכמובן להצלחה שלכם.

בסיס לשיתוף פעולה עסקי

לפני הכול, המרכיב העיקרי, הבסיסי והחשוב ביותר שעליו עליכם להקפיד בבואכם לחפש שיתופי פעולה, הוא הגינות. למה הכוונה? הדבר החשוב ביותר כאשר אתם מקבלים את עזרתו של האחר היא להחזיר תמורה. התרחשות של מצב שבו קיבלתם ולא החזרתם תמורה, יכול להוות גורם לכישלון שיתוף הפעולה ביניכם לבין הצד השני. לפיכך, אחד הטיפים החשובים בנושא, אם לא המפתח להצלחה, הוא – תמיד לחפש איך אפשר לעזור לצד השני.

לכן כשאתם מתחילים שיתוף פעולה, הצעד הראשון הוא לבדוק איפה אתם יכולים לתרום לשותף העתידי, עוד לפני שתחשבו מה תקבלו מזה ומה "יצא לכם מזה". למעשה, גם אם זה לא נשמע כך ברגע הראשון, בכדי ששיתוף פעולה יצליח, מה שעליכם לעשות הוא לבדוק איך תוכלו לעזור.

מציאת השותפים המתאימים

בבואכם לחפש שיתופי פעולה יש לדעת מי הם האנשים, החברות או העסקים שעימם אתם מעוניינים לעבוד.

לשם כך עליכם לדעת כמה דברים חשובים:

 • הגדרת העסק ומטרותיו:
  על מנת שבעלי עסקים או חברות אחרות יהיו מעוניינים ביצירת שיתוף פעולה עמכם, מטרות העסק שלכם צריכות להיות ברורות ומובנות. כאשר המטרות ברורות וכאשר אתם יודעים להסבירן, האדם שמולכם יכול להבין במה מדובר. כך ברור מה אתם רוצים להשיג ואיך אתם מתכוונים לעשות זאת.

  על ידי הגדרה ברורה, תייצרו אצל הצד השני תחושה של ודאות. כאשר המטרות שלכם ברורות, אנשים יחושו בטוחים לעבוד עמכם, וירצו לייצר שיתופי פעולה עמכם. אך יותר מכך, גם עבורכם, הגדרה ברורה של המטרות והיעדים, תסייע לכם לדעת עם מי אתם רוצים לשתף פעולה ומי מתאים לשם כך.

 • תיאום ציפיות בתהליך של משא ומתן:
  אנו מבצעים שיתופי פעולה במהלך חיינו באופן קבוע, וכמו בחיים הרגילים גם כשמדובר בשיתופי פעולה עסקיים, תיאום ציפיות מקדים הוא שלב חשוב מאוד בתהליך. תיאום ציפיות חוסך אי הבנות רבות ומסייע לשני הצדדים להבין אחד השני. שני הצדדים צריכים לדעת מה הם מציעים לאחר ומה הם מקבלים בתמורה לכך. יש להגדיר גם מה התפקידים של כל אחד ומה הרווחים בהתאם לכך. זכרו, ככל שהדברים ברורים יותר ומובנים יותר לשני הצדדים כך סיכויי ההצלחה גדלים.

 • יחסים הבנויים על תקשורת הדדית ואמון:
  פעמים רבים כאשר מתחילים שיתוף פעולה הדדי, בשלב הרעיון הכל נראה "מושלם", אך כאשר מתחילים בעבודה המשותפת, פתאום זה לא כל כך פשוט ודברים מתחילים להשתנות. בשלב זה, שיתופי פעולה רבים נכשלים. לכן, חשוב להבין שכדי ששיתוף פעולה יצליח הוא חייב להיות מבוסס על תקשורת לאורך זמן.
  תכניות יכולות להשתנות וסוגיות לא צפויות הדורשות התאמות צצות. תקשורת פתוחה בין הצדדים ויחסי אמון המאפשרים גמישות על פי צורך, יובילו להצלחה.
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב twitter
Twitter

מאמרים נוספים שאולי תאהבו

Girl-sms

איך לכתוב SMS שיווקי מדויק

עומדים בפני משלוח קמפיין הSMS השיווקי הראשון שלכם? הגעתם למקום הנכון. קמפיין סמס נחשב לדרך אפקטיבית ביותר בכדי להגיע ישירות לקהל היעד,

Systems-for-a-perfect-campaign

אילו מערכות אתם צריכים לקמפיין המושלם?

עולם הפרסום השתנה מקצה לקצה בשני העשורים האחרונים ובמיוחד בדור הנוכחי. לקוחות רגילים לשירות זמין מידית, לתקשורת רציפה באמצעות האי-מיילים ולקבלת החלטות

סגירת תפריט
דילוג לתוכן